Podporte ketónovú diétu L-karnitínom. L-karnitín hrá dôležitú úlohu v metabolizme tukov, zabezpečuje ich transport v rámci bunky a vďaka tomu môžu byť tuky jednoduchšie využité ako zdroj energie. Balenie obsahuje 60 kapsúl.

  • Počas ketónovej diéty môže byť chudnutie sprevádzané znížením L-karnitínu v organizme. Deficit L-karnitínu sa môže prejaviť celkovou slabosťou, znížením svalovej síly a únavou.
  • Bolo zistené, že zníženie hladiny L-karnitínu vedie k zníženiu účinnosti ketogénnej diéty. Preto je vhodné L-karnitín počas tejto diéty dopĺňať.
  • Pomocou takzvaného karnitínového cyklu sú mastné kyseliny (tuky) prenášané do miest, kde môžu byť premenené na energiu, čo ovplyvňuje aj rýchlosť chudnutia.
  • L-karnitín znižuje tvorbu laktátu počas fyzického výkonu, ktorý nepriaznivo pôsobí pri regenerácii organizmu

Dávkovanie: 2x denne 1-2 tabletky (balenie obsahuje 60 tabletiek)

Odporúčané dávkovanie je ráno s raňajkami a po druhýkrát počas dňa pred akoukoľvek aktivitou. Môže to byť nielen pred cvičením, ale napríklad aj pred nakupovaním, veľkým upratovaním či pred svižnejšou prechádzkou. Odporúčanú dĺžku užívania doplnku stravy konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom.  

Zloženie

 L-karnitín, želatínová tabletka

Obsah účinnej látky: 500 mg L-karnitín v 1 tabletke.

Maximálna odporúčaná denná dávka: 2x denne 1-2 tabletky. Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Uchovajte mimo dosahu detí, nevhodné pre tehotné ženy.

Boli ste spokojní s produktom KetoMix L-karnitín (60 kapsúl)? Odporučili by ste ho?