Mačingová diéta

Mačingová dieta

Možno ste už počuli aj pojem Mačingová diéta. Tá je diétnym programom, ktorá stavia na výhodách low carb diéty. Ide o plán, za ktorým stojí Slovenka Antónia Mačingová. Tá pripravila redukčný program na 28 dní, ktorý má ľuďom pomôcť schudnúť bez nutnosti váženia jednotlivých porcií, ale aj bez nutnosti počítania kalórií. Všetko je postavené len na povolených a zakázaných potravinách.

Mačingová diéta sa delia do dvoch fáz

Zaujímavosťou tohto diétneho plánu je tiež to, že sa delia do dvoch fáz. Prvá fáza je takzvanou detoxikačné a počas nej by malo dôjsť k vyčisteniu ľudského tela. Tomu zodpovedá aj skladba jedál, ktorá Mačingová diéta predpisuje. Hlavnú úlohu tu zohráva zelenina, a tak je táto prvotná fáza celkom náročná. Druhá fáza už je zameraná na samotné chudnutie, vďaka čomu je skladba jedál podstatne rozmanitejšie. Tým sa už tento diétny program blíži skôr k nízkosacharidovým diétnym plánom.

Aký predpisuje pani Mačingová jedálniček

Zatiaľ čo v oblasti zdravého stravovania sa hovorí o piatich jedlách denne, v prípade tejto diéty je možné ubrať. Aký predpisuje pani Mačingová jedálniček? Podľa jej návrhu plne postačí tri jedlá denne. Ide o raňajkách, obed a tiež večeru. Dopoludňajšie a olovrant, ktorá je bežná u iných diét, je v tomto prípade úplne vynechaná.

Ako vyzerá diéta podľa Mačingová? Čo je možné jesť?

Aké sú jedlá, ktoré diéta podľa Mačingová odporúča? Ich zostava sa líši podľa toho, či ide o fázu chudnúci, alebo o fázu redukčnej. V tej prvej je potrebné počítať s tým, že základom je výhradne ovocie a zelenina. Dominuje napríklad mrkva, brokolica, alebo červená repa. S každým ďalším dňom už je možné do stravy zaraďovať ďalšie potraviny. Máme na mysli napríklad aj mäso, alebo ryby. V obmedzenej miere je možné dopriať si aj pečivo, ale s ním však vzhľadom k počtu sacharidov opatrne. To isté platí aj o prílohách, ktoré by mali byť skôr zeleninové než klasické.