Pečeňová diéta

Libové maso

Pečeňová diéta je mnohými chybne označovaná za režim, ktorý je zameraný na chudnutie. Tak tomu úplne nie je. Je pravdou, že vplyvom zmeny stravy môže dôjsť k strate nadbytočných kilogramov. Primárne je však tento diétny program založený na tom, aby dal oddýchnuť pečeni, aby im pomohol k regenerácii a aby mohlo byť dosiahnuté ich lepšieho fungovania.

Pečeňové diéta prospieva ľudskému zdraviu

Ide o diétny plán, ktorého úlohou je prospieť ľudskému zdraviu a zamerať sa na jeden z najdôležitejších orgánov. Ten je namáhaný nielen pitím alkoholu, ale aj antibiotikami a ďalšími liekmi, rovnako ako nezdravým životným štýlom. Pečeňové diéta pomôže pečeni k tomu, aby si odpočinuli a lepšie zregenerovali. Aj preto sa niekedy označuje ako určitý druh detoxikačného programu.

Aké má pečeňová diéta recepty? Tieto pokrmy sú úplne zakázané

Pečeňová diéta je celkom radikálny, pretože zakazuje celú škálu pre mnoho bežných potravín. Keď sa podávame na to, aké má pečeňová diéta recepty, musíme jasne povedať, že je potrebné sa pri príprave jedál zaobísť úplne bez živočíšnych tukov. Ďalej sú zakázané akékoľvek údeniny, klobásy, ale aj tučné mliečne výrobky. V jedálničku nemá, čo delá ani ostré korenie, akákoľvek chemická dochucovadlá, alebo dokonca tučné ryby. Jesť by sa nemala tiež vajcia a výrobky z nich. Vrátane majonézy a rôznych krémov. Vo stravovacom pláne je tiež výrazne obmedzené pečivo. To sladké, vrátane akýchkoľvek ďalších cukroviniek je zakázané úplne.

Aké potraviny diéta na pečeň odporúča?

Čo nejesť už viete. A čo naopak diéta na pečeň predpisuje ako vhodnou súčasťou jedálnička? Rastlinné, hlavne olivové oleje. Tiež možno jesť netučné chudé mäso, nízkotučné syry a ďalšie takéto mliečne výrobky. Zo zeleniny je vhodná mrkva a zeler, alebo brokolica či paradajka. Jesť sa môže takmer akékoľvek ovocie. Keď už pečivo, tak nie čerstvé, ale vždy 1-2 dni staré.

Aký má pečeňová diéta jedálniček už viete. A ako dlho ho držať?

Všetko podstatné o stravovacím pláne už viete. Vrátane toho, aký má pečeňová diéta jedálniček. A ako dlho ho držať? To je individuálne. Kto má problémy s pečeňou, môže mu byť pečeňové diéta predpísaná na celý život. U zdravých jedincov sa odporúča podobne ako detoxikačný program dvakrát ročne, na dobu 1-2 týždne. Tiež je vhodné začať s diétou vo chvíli, keď ste prekonali chorobu, ktorá si vyžadovala dlhší užívanie antibiotík.