S chudnutím vám môže pomôcť tiež odborník

Výpočet BMI - Jaké jsou naše tipy na správné hubnutí?

Keď sa rozhodnete urobiť niečo so svojou postavou, môžete si najať profesionála, ktorý vám pomôže. Takou osobou je výživový poradca, ktorá sa o vás počas chudnutia neustále stará. Tých existuje celá rada. A s čím všetkým vám pomôžu?

Zostaví vám jedálniček

To prvé, čo pre vás výživový poradca urobí, to je zostavenie jedálnička. Ten bude presne na mieru vašim potrebám. Bude zodpovedať vášmu bežnému výdaji, rovnako ako bude zodpovedať aj tomu, koľko vážite alebo koľko chce schudnúť. Potom už ste to iba vy sami, kto by ho mal dodržiavať a kto by sa mal snažiť jesť len predpísané potraviny.

Jedálniček môže upraviť

V závislosti na postupe môže dôjsť k tomu, že vám jedálniček upraví. Nejde o nič výnimočné. Trebárs aj populárne Ketónová diéta má niekoľko modifikácií podľa toho, či športujete a ako moc. Cieľom je vytvoriť taký stravovací plán, aby vám vyhovoval, aby nezaťažoval organizmus a aby ste vďaka nemu chudli.

Môže vás motivovať

Ďalšou úlohou výživového poradcu je tiež to, že vás bude motivovať. To v praxi znamená, že vás bude podporovať a bude vám na blízku vždy, keď budete potrebovať radu alebo pomoc. Pamätajte si, že pri chudnutí mnoho ľudí zlyháva preto, že nemajú silnú vôľu. Práve role výživového poradcu môže prísť vhod vo chvíli, keď chýba niekto, kto človeka podporí.

Odporučí vhodnú aktivitu

Nie je to len jedlo, ale je to tiež dostatok pohybu. Aj tu môže výživový poradca poradiť a odporučiť to najlepšie. Trebárs fitness pre ženy, alebo konkrétnu fyzickú aktivitu ktorá má byť tou ideálne, ako v čase, kedy chcete chudnúť komplexne, tak v čase, kedy chcete iba vyrysovať postavu. Odporučí vhodné aktivity a cviky, tempo i početnosť cvičenia.