Aké sú riziká obezity?

Výpočet BMI - Jaká jsou rizika obezity?

Vyššia váha sa nielen negatívne podpisuje na vzhľade ľudského tela, ale aj na jeho celkovej kondícii. Nemožno zabúdať na to, že sa negatívne podpisuje aj na ľudskom zdraví. Preto odporúčame realizovať výpočet BMI a ihneď zistiť, aké sú hodnoty vášho indexu telesnej hmotnosti. Ak číslo ukazuje na začínajúce obezitu, je potrebné byť na pozore z dôvodu týchto zdravotných problémov.

Diabetes

Takzvaná diabetes mellitus 2. typu alebo cukrovka. Jedná sa o zdravotný problém, ktorý výrazne súvisí s tým, koľko človek váži. Výskumy a štatistické dáta jasne ukazujú na to, že cukrovka 2. typu sa oveľa viac objavuje práve u tých jedincov, ktorí majú vyšší BMI index. Neotáľajte a realizujte výpočet BMI a zistite, či do rizikovej skupiny tiež nepatríte.

Nádory

Vznik nádorov môže súvisieť s mnohými rizikami. Nutné dodať, že je to tiež obezita, ktorá do takejto skupiny jasne opatrí. Ľudia s vysokou váhou, v kategórii obezity prvého alebo druhého stupňa sú spojené s rizikom, že sa nádorové bujnenie objaví s vyššou pravdepodobnosťou, než je tomu u ľudí, ktorí majú optimálnu váhu. A práve nádory sú dnes brané ako jeden z najrizikovejších zdravotných problémov súčasnej doby.

Vysoký krvný tlak

S ním je obezita spájaná najčastejšie. Vzhľadom k nadváhe sa výrazne znižuje tiež priechodnosť ľudských ciev, čo sa pochopiteľne podpisuje na zvyšovanie krvného tlaku. Jeho vplyvom sa môžu objaviť rôzne akútne zdravotné komplikácie, ktoré ľudský život priamo ohrozujú.

Infarkt

Takzvaný infarkt myokardu je akútnym zdravotným rizikom, kde bola preukázaná jasná súvislosť s obezitou. Rolu tu hrá práve spomínaný vysoký krvný tlak, ale aj zvýšený cholesterol, ktorý nie je u ľudí s veľkou hmotnosťou nič neobvyklé.

Cievna mozgová príhoda

Ďalšie jasne preukázané riziko, ktoré priamo súvisí s tým, že ľudí váži viac, než by mali. Aj cievna mozgová príhoda je podobne ako infarkt myokardu akútny problém, ktorý výrazne ohrozuje ľudské životy.