Krabičková diéta

Krabičková dieta

Krabičková diéta je posledných niekoľko rokov veľkým hitom. Svoj názov získala vďaka tomu, že záujemcovia o tento stravovací plán dostávali jedlo hotové, zabalené v škatuľkách. V nich bol pripravený vždy konkrétny pokrm, ktorý stačilo snívať. To je hlavný koncept všetkých krabičkových diét, ktoré dnes existujú.

Krabičková diéta šetrí čas a minimalizuje starosti

Krabičková diéta je často doporučovaná vyťaženým ľuďom. Tým, ktorí nemajú čas jazdiť na nákupy, nemajú čas vážiť a inak počítať ingrediencie, a už vôbec nemajú čas na varenie. Toto všetko prebehne v rámci profesionálnej kuchyne a ľuďom je doručený hotový produkt. Konkrétne jedlo, ktoré si v prípade potreby iba ohrejú a následne sníva. Denne sa dajú ušetriť desiatky minút, ale aj niekoľko hodín.

Diéta v krabičke môže byť na mieru konkrétnym potrebám

Firmy, ktoré tento typ diéty ponúkajú, dokážu pripraviť produkt doslova na mieru konkrétnym osobám. Primárne je diéta v krabičke určená ľuďom, ktorí chcú schudnúť. Rozdiel môže byť v tom, či ide o jedlo pre mužov alebo pre ženu, keďže každé pohlavie má iný bazálny metabolizmus. Rovnako tak môže byť rôzna aj kalorická hodnota denných krabičiek, ktorá sa líši podľa toho, ako je daný človek aktívny napríklad v práci, alebo vo svojom voľnom čase. Škatuľky však môžu byť určené aj tým ľuďom, ktorí chcú zlepšiť životosprávu, ktorí chcú nabrať váhu, ale aj tým, ktorí držia určitý druh zdravotných diét.

Domáce krabičková diéta je variantom pripravovanú svojpomocne

Klasická krabičková diéta je objednaná u konkrétnej firmy, ktorá jedlo uvarí, nadviažu, zabalí a doručí. To samozrejme niečo stojí, a nie každý má toľko finančných prostriedkov, aby si mohol danú diétu dovoliť. Preto je stále populárnejšie domáci krabičková diéta. Založená je na nutnosti nakupovať a tiež variť. Nie však ceste pred konzumáciou, ale dopredu. Jedlo je následne zabalené do jednotlivých škatuliek a v nasledujúcich dňoch skonzumuje práve z nich. Rad ľudí si týmto spôsobom navarí aj na niekoľko dní dopredu.