Prečo vyskúšať proteínové tyčinky? Toto sú ich výhody

Proteinové tyčinky - shutterstock

Keď pôjdete do obchodu, narazíte tu na celý rad cukroviniek a tyčiniek. Napospol sú chutné, ale pokiaľ ide o vplyv na zdravie ľudského tela, nie sú príliš doporučované. A potom je tu možnosť druhá, ktorou sú proteínové tyčinky. Tie naopak odporúčané sú. Prečo? Pozrite sa na súhrn výhod. Tie prvé sa rozhodne týkajú faktu, že obsahujú veľa bielkovín. Tie potrebujú nielen športovci a kulturisti, ale aj ľudia, ktorí chcú chudnúť, alebo si chcú udržať svoju váhu. Ďalej zaujmú aj zvýšeným obsahom vlákniny, ktorá má pozitívny vplyv na ľudské trávenie.

Proteínové tyčinky neobsahujú nič zlé

Čo obsahujú a čo je prospešné, to už vieme. Teraz sa môžeme naopak pozrieť na to, čo neobsahujú. Jedná sa o nadmerné množstvo sacharidov, alebo jednoduchých cukrov. Ani jedno v nich nečakajte. Tým sa proteínové tyčinky líši od bežných sladkostí z klasických obchodov. Čo u nich tiež nečakajte, to sú rôzne chemické a im podobné prídavné látky. Keď zvolíte kvalitného výrobcu, tak sa nemusíte obávať toho, že by tyčinka obsahovala napríklad glutamát, alebo že by obsahovala napríklad lepok. O rôznych konzervačných látkach a chémiu ako také už nemôže byť reč vôbec. Aj preto sú vhodné pri zdravom životnom štýle.

Odporúča je tiež populárna proteínová diéta

Kladom daných tyčiniek je aj to, že sú vhodné aj ako rýchla desiata počas rôznych diétnych režimov. Nemá s nimi problém ani známa proteínová diéta. Pokiaľ ju práve držíte, tak aj táto správa je jednou z výhod, pretože nimi môžete nahradiť menšie jedlo počas dňa. A čo tu ešte nepadlo? Fakt, že si aj pochutnáte. Trebárs čokoládové proteínové tyčinky jasne ukazujú, že keď je niečo zdravé, nemusí to nutne znamenať, že je to chuťovo nepodarené. A zároveň potvrdzujú, že keď niečo skvele chutí, tak sa nemusí vždy jednať o produkt, ktorý nie je z hľadiska zdravia ideálne. Čokoláda navyše nie je jedinou možnou príchuťou.