Ako schudnúť stehná

Cvičení pro ženy Contours - Shutterstock

Výpočet BMI vám ukáže, ako je na tom vaša váha v pomere k vašej výške. Aj keď hodnota ukazuje ideálne, teda optimálnu váhu, môže nastať situácia, kedy budete s niektorou partií nespokojní. Často sa jedná o takzvanú partiu problémovú, na ktorú chcete svoje chudnutie smerovať. Na jednu z nich a na radu, ako schudnúť stehná sa spoločne pozrieme. Základom sú cviky na stehná, ktorá skutočne pomáhajú. Toto sú tie najlepšie.

Ako schudnúť stehná? Skúste takzvané výpady

Prvý radou, ako schudnúť stehná sú cviky označované ako výpady. Stačí urobiť krok dopredu, pokrčiť nohy v kolenách a znížiť ťažisko. Najprv s jednou a potom druhou nohou. Pocítite, ako stehná začnú ľahko bolieť a zahrievať sa. To je ukážka toho, že cvičíte správne. V budúcnosti môžete pridať do rúk závažia, a tak zvýšiť obtiažnosť. Pre začiatok tento postup nie je potrebný, pretože plne postačí cvičenie s vlastnou váhou. Pocítite, ako funguje.

Medzi ďalšie známe cviky na stehná patrí drepy

Nie tie klasické, aj keď je pravdou, že z nich je dobré vychádzať. Zaujmite rovnakú polohu ako pri drepe, len s tým rozdielom, že dáte kolená viac od seba a špičky vytočíte smerom od tela. A potom urobte toľko drepov, koľko len zvládnete. Jedná sa o jednoduché cviky na stehná, ktorá však veľmi pomáhajú a dokážu riešiť prebytočný tuk na tejto problémovej partii. Výhodou tohto cviku je to, že ho môžete cvičiť v podstate kedykoľvek, pokojne aj doma.

Cvičiť doma môžete tiež roznožovanie

Ideme na ďalšie cviky na stehná. Tými je roznožovanie. Aj to zvládnete pohodlne doma. Stačí si len stúpnuť k stene, o tú sa oprite a natiahnutú nohu dávate čo najďalej od tela. Potom sa otočíte a rovnako cvičíte s druhou nohou. Opäť cítite, ako táto partia bolí a ako sa zahrieva. To vás len utvrdzuje v tom, žien ide o ďalšie veľmi dobrý a funkčné cvik, ako schudnúť stehná. Stačí, keď budete ten aj dvojicu predchádzajúcich pravidelne opakovať a výsledky sa dostavia.